Şartlar & Koşullar

 

TESLİMAT İPTAL İADE VE GARANTİ ŞARTLARI

Mesafeli Sözleşmeler
Madde 9/A-
 (Ek: 6/3/2003-4822/14 md.) Mesafeli sözleşmeler; yazılı, görsel, telefon ve elektronik ortamda veya diğer iletişim araçları kullanılarak ve tüketicilerle karşı karşıya gelinmeksizin yapılan ve malın veya hizmetin tüketiciye anında veya sonradan teslimi veya ifası kararlaştırılan sözleşmelerdir.
Mesafeli satış sözleşmesinin akdinden önce, ayrıntıları Bakanlıkça çıkarılacak tebliğle belirlenecek bilgilerin tüketiciye verilmesi zorunludur. Tüketici, bu bilgileri edindiğini yazılı olarak teyit etmedikçe sözleşme akdedilemez. Elektronik ortamda yapılan sözleşmelerde teyid işlemi, yine elektronik ortamda yapılır.
Satıcı ve sağlayıcı, tüketicinin siparişi kendisine ulaştığı andan itibaren otuz gün içerisinde edimini yerine getirir. Bu süre, tüketiciye daha önceden yazılı olarak bildirilmek koşuluyla en fazla on gün uzatılabilir.
Satıcı veya sağlayıcı elektronik ortamda tüketiciye teslim edilen gayri maddî malların veya sunulan hizmetlerin teslimatının ayıpsız olarak yapıldığını ispatla yükümlüdür.
Cayma hakkı süresince sözleşmeye konu olan mal veya hizmet karşılığında tüketiciden herhangi bir isim altında ödeme yapmasının veya borç altına sokan herhangi bir belge vermesinin istenemeyeceğine ilişkin hükümler dışında kapıdan satışlara ilişkin hükümler mesafeli sözleşmelere de uygulanır.
Satıcı veya sağlayıcı cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on gün içinde almış olduğu bedeli, kıymetli evrakı ve tüketiciyi bu hukukî işlemden dolayı borç altına sokan her türlü belgeyi iade etmek ve yirmi gün içerisinde de malı geri almakla yükümlüdür.

             Sitemize verilen siparişler tedarikçi firmalardan temin edilmektedir.Sipariş etmiş olduğunuz ürün tedarikçi firmalarda yoksa ve temin edilme durumu müsait değilse,müşteriye haber verilir,benzer ürün tedariği,30 günlük teslim süresini bekleme yada siparişin iptal edilip müşteriye ödeme iadesi tarafınıza sorularak gerekli işlem yapılır.

              Teslimat süresi tedariğe göre (resmi tatil günleri hariç) 2-5 gün  arasıdır..SAAT 17:00 'a

kadar verilen siparişler  aynı gün kargoya verilir.Bazı ürünler bizim adımıza

tedarikçi firmalar tarafından kargoya verilir (İSTANBULDAN)  ki  bu şekilde almış olduğunuz

ürünlerin size daha hızlı ulaşmasını sağlamış oluyoruz.

                Elinize ulaşan siparişinizin paket durumuna dikkat ediniz,ezik hırpalanmış yada içindeki ürünün hasar görebileceği hissine kapıldığınız durumlarda paketi KARGO GÖREVLİSİNİN YANINDA AÇINIZ.üründe bir hasar varsa tutanak tutturup bize haber vermeniz.sizi mesuliyetten kurtaracaktır.

   Yurtdışına Satışımız yoktur...

SİPARİŞ İPTALİ

Sitemizden alışveriş yapan kişi ve kurumlar siparişlerinden vazgeçip iptal etmek isterlerse

 İletişim formları sayfasından

sipariş iptali ve iadesi ile ilgili formu doldurup bize göndermeleri gerekmektedir.

Müşteri siparişini iptal edip başka bir ürün alabilir,

başka bir ürün almak istemeyen müşterinin yaptığı ödemesini geri istemesi halinde,

müşteriye ödeme iadesi 10 gün içinde yapılır(Kredi kartı iadesi,Kredi kartına,Havale iadesi

ise Müşterinin havale yaptığı hesaba yapılır) .

müşteriye bu konuda telefon yada mail le bilgi verilir.

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım ?

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım? 

Temel kural olarak aldığınız ürünü sipariş tarihinden itibaren 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. 

Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn : hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri )

Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve iadesi mümkün değildir.

İnsan vucuduna temas ederek kullanılan ürünler hijyenik şartlardan dolayı iade alınmamaktadır.(Traş Makinaları,Epilasyon aletleri,Bebek Emzirme ürünleri vb )

Tüm  ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.


İade İşlemleri
- Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir.
- İade onaylandığında sistemimizdeki mail adresinize ürün bedeli e-dekont olarak gönderilmektedir. İade tutarını banka hesabınıza yansıtacaktır.


Ambalajı açılmış ürünlerin iadesinde firmamız belli bir miktar masraf kesebilir.

İade masrafları tüketiciye aittir.

                                Garanti Koşulları

Mağazamızdaki ürünler genel olarak üretici/ithalatçı firmaların garantisi altında olup, her markanın kendi garanti koşulları geçerlidir.

Ürünler, imalatçı veya ithalatçı firma garantisi kapsamındadır. Satın almış olduğunuz ürünlerde, garanti süresi içinde meydana gelen arızalar, aşağıda ayrıntıları belirtilen garanti şartlarına göre ücretsiz olarak tamir ettirilir.Buradaki taşıma ücretleri müşteriye aittidir.Bazi ürünler, jelatinli ya da vakumlu ambalajda gelmekte, Garanti Belgesi de, ürünün bulunduğu kutunun içinde bulunmaktadır. Bu hallerde, ürünün orjinal halini bozmamak için, Garanti Belgesi, ürünü gönderirken doldurulmamakta, daha sonra, müsterilerimiz isterlerse, Garanti Belgesi'ni ayrica bize gönderip doldurulmaktadir. Ürün faturası ile sunulması halinde, bu şekildeki Garanti Belgeleri de geçer.

1- Garanti süresi malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve aksi belirtilmediği sürece en az iki yıldır. Malın arizalanmasi durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.

2- Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, bildirim tarihinden itibaren başlar. Bu sürenin aşılması durumunda, müşteri, Malın ücretsiz deiğişimini ya da bedel iadesini isteyebilir.

3- Malın arızasının 15 iş günü içerisinde giderilememesi halinde, imalatçı veya ithalatçı firma; Malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip baska bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.

4- Arızalarda kullanım hatasının bulunup bulunmadığı servis istasyonları, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde ithalatçı veya imalatçı firma tarafindan düzenlenen raporla belirlenir.

5- Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen Malın;

a) Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, bir yıl içerisinde; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması,

b) Tamiri için gereken azami sürenin (30 gün) aşılması,

c) Arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi,

bu durumlarda, tüketici Malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.Üretic yada ithalatçı firma bu talebi karşılamak zorundadır.

Bu sitede gösterilen ürün bilgileri üreticiler ve çeşitli kaynaklardan derlenmektedir. Sadece bilgi amaçlıdır. Ürün özellikleri ve bu sitede gösterilen bilgiler, inceleme anında değişmiş veya hatalı olabileceğinden dolayı, güncel ve kapsamlı bilgi edinmek için üretici sitelerine bakmanızı öneririz.

Sitemizde yayınlanan google reklamlarının içeriği ve sorumluluğu,tamamen reklamı yayınlanan firmaya aittir.Reklamı yayınlanan sitelerden yapacağınız alışverişlerde olabilecek usulsüzlüklerden Evimshop.com sitesi olarak,herhangi bir yasal sorumluluğu,kabul etmediğimizi bildiririz.

Firmamız istediği ürünü istediği kişiye satma yada satmama konusunda serbesttir.tipografik hatalar,hatalı fiyat girdileri,yanlış stok bilgileri vb durumlarda firmamıza hiç bir sorumluluk yüklenemez, müşteri bir bedel ödemişse,müşteriye ödemiş olduğu tutar iade edilir,mal bedelini geri tahsil eden tüketici  hiç bir hak talep edemez.Siteyi kullanan kişi ve kurumlar bu şartları kabul etmiş sayılırlar.herhangi bir ihtilaf vukuunda konya mahkemeleri yetkilidir.

 

 

 

Yamanlar © 2019
Bu E-ticaret sitesi bir eticaretci.com projesidir.